Bezpečnostní
laserové skenery

Zobrazit katalog

Jakou technologii používají?

Bezpečnostní laserové skenery využívají technologii Time-of-Flight. To znamená, že skener vypočítává polohu na základě doby, která uplyne, než se laser odrazí od objektu a vrátí zpět k jednotce.

Bezpečnostní skener nabízí nastavitelnou ochrannou zónu. Bezpečnostní skenery KEYENCE nabízí rozsah skenování až 190˚ a zvládne skenovat objekty v ochranné zóně v dosahu až 8,4 metrů.

Vše potřebné je vestavěno do jednotky, která se svou velikostí podobá plechovce na kávu. Díky inovativní technologii Time-of-Flight není nutno používat žádné další součásti.

Zobrazit katalog

Jaké jsou výhody bezpečnostního skeneru?

Bezpečnostní skenery jsou mezi uživateli velmi populární pro svou všestrannost. Lze je na namontovat svisle i vodorovně a pokrývají několik typů rizik. Tato zařízení nabízí výrazné výhody v porovnání s běžnými způsoby ochrany.

Ochrana oblasti

Bezpečnostní skenery zastaví činnost okolních strojů představujících riziko, dostane-li se nějaký neočekávaný objekt nebo osoba do nebezpečné oblasti. Tato bezpečnostní zařízení lze namontovat tak, aby nepřekážela a nedošlo k jejich poškození či možným nárazům, zatímco budou chránit plochy jednoduchých i složitých tvarů.

Zabránění přístupu

Skenery umožňují svislou montáž a jsou tak schopny detekovat jakýkoli nežádoucí vstup do nebezpečné oblasti.
To se ideálně hodí na místech, kde by byla efektivní montáž světelné závory příliš obtížná.

AGC/AGV

Bezpečnostní laserový skener lze namontovat na automaticky řízené vozidlo (AGV) nebo automaticky řízený vozík (AGC) a eliminovat tak riziko srážky s objekty či osobami v cestě. Bezpečnostní skenery KEYENCE zajišťují řádný provoz bez nebezpečí či zbytečných odstávek.

Podrobnosti naleznete v katalogu

Přihlásit se

Registrace uživatele

* je povinný údaj.