International Belgium

STABILNE WYKRYWANIE PRZY UŻYCIU CZUJNIKÓW WIZYJNYCH

Czujniki wizyjne umożliwiają wykrywanie obecności produktów o właściwym kolorze, kształcie, szerokości/wysokości/rozstawie/średnicy oraz wykrywanie obecności krawędzi i regulację położenia.

Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na ważne funkcje:
  • łatwa konfiguracja
  • soczewka zapewniająca małe zniekształcenia
  • redukcja odblasków
  • dobry układ automatycznego ogniskowania
  • zbliżenie cyfrowe

Poznaj nowe przykładowe zastosowania i pobierz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej na temat przeznaczenia czujników wizyjnych.

WYKRYWANIE KSZTAŁTU
Procentowe dostosowanie obiektu jest obliczane na podstawie kształtu zarejestrowanego obrazu. Obecnie możliwa jest identyfikacja różnic jasności lub stanu powierzchni, których obsługa przy użyciu znormalizowanych metod korelacji (dopasowania wzorców) stwarzała wcześniej problemy.

POWIERZCHNIA
Różnica powierzchni badanego obiektu jest obliczana przy użyciu zarejestrowanej powierzchni nadrzędnej (określonej liczby pikseli) jako odniesienia. W przypadku używania kolorowego modelu oceny można dokonać w oparciu o wybrany obszar określonego koloru. W przypadku używania modelu monochromatycznego jasność oceniana jest przez rozbicie powierzchni na fragmenty czarne i białe.

PIKSELE KRAWĘDZI
Procentowe dostosowanie obiektu jest obliczane na podstawie liczby pikseli w krawędzi (obrysie) zarejestrowanego obrazu.
Umożliwia to zapewnienie stabilności wykrywania, gdy obiekt ma taki sam kolor, ale różni się materiałem, lub gdy zmianie ulega jasność.

REGULACJA POŁOŻENIA
Jeśli obiekt jest nieprawidłowo ustawiony, nie można wykonać pełnej kontroli, ponieważ może on znajdować się poza obszarem kontrolnym. Funkcja regulacji położenia oblicza odsunięcie od obrazu nadrzędnego w celu skorygowania położenia obiektu i dokonania prawidłowej oceny. Dodatkowo obsługiwana jest również funkcja obrotu o 360° używana podczas śledzenia obiektów z dużą prędkością. Dlatego też nieprawidłowe wyrównanie elementów docelowych nie jest już problemem.

Przewodnik dotyczący czujników — do pobrania

Zaloguj się

Adres e-mail
Hasło

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się poniżej.

Rejestracja użytkownika

Wypełnij prosty formularz rejestracyjny. Po wypełnieniu formularza naciśnij przycisk „Prześlij” na dole strony.

  • * jest wymaganą informacją.
Adres e-mail *
Hasło * minimum 7 znaków, bez spacji
Newsletter
Kraj *
Imię *
Nazwisko *
Nazwa przedsiębiorstwa *
Numer telefonu *
Adres *
Miasto *
Kod pocztowy * Proszę wpisać wraz z łącznikiem.