1. Strona główna
 2. Rozwiązania
 3. Rozwiązania w zakresie identyfikacji dla przemysłu motoryzacyjnego
 4. Znakowanie laserowe

Rozwiązania w zakresie identyfikowalności dla przemysłu motoryzacyjnego (Znakowanie laserowe)

Zalety markerów laserowych KEYENCE

Funkcja automatycznej regulacji ostrości

Wbudowana kamera umożliwia automatyczne ustawianie ostrości bez użycia jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych. Umożliwia znakowanie części, które nie znajdują się w tej samej odległości ogniskowej, i eliminuje konieczność stosowania narzędzi zewnętrznych. Dodatkowe koszty produkcji mogą być utrzymywane na minimalnym poziomie przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i przepustowości.

* Wbudowana kamera służy do monitorowania ogniskowej za pomocą wskaźnika laserowego.
Automatyczne ustawianie ostrości odbywa się poprzez obliczenie ogniskowej od pozycji wskaźnika. Pomiar ten może nie być możliwy w niektórych przypadkach ze względu na materiał, kształt i powierzchnię obrabianego przedmiotu.

Weryfikacja znakowania

Obrazy są rejestrowane przez wbudowaną kamerę przed i po oznakowaniu w celu weryfikacji oznakowania. Porównuje się różnice w kontraście pomiędzy tymi dwoma obrazami i można ustawić progi w celu zautomatyzowania potwierdzania znakowania. To z kolei zapobiega błędnemu znakowaniu.

Asortyment markerów laserowych

 • Seria MD-X
  Seria MD-X wyposażona jest w nowo opracowaną technologię oscylatora laserowego, która łączy charakterystykę lasera YVO4 i światłowodowego. Zapewnia ona wysoką jakość i szybkość pracy, spełniając szeroki zakres wymagań w zakresie procesów produkcyjnych w każdej branży.

 • Seria MD-F
  Połączenie najlepszego w swojej klasie wyjścia 50 W i kontroli 3-osiowej. Ponownie, KEYENCE jest pionierem przełomowej technologii znakowania laserowego.

 • Seria ML-Z
  ML-Z zapewnia dokładne oznaczenie i ograniczone odkształcenie na materiale o zmiennym kształcie powierzchni i wysokości.