1. Domů
  2. Řešení
  3. Řešení dohledatelnosti pro automobilový průmysl
  4. Čtení kódů

Řešení dohledatelnosti pro automobilový průmysl (Čtení kódů)

Výhody čtečky 2D kódů KEYENCE

Přesné čtení

Nejlepší skenovací výkon ve své třídě

Nově vyvinutý algoritmus zajišťuje nejlepší skenovací výkon ve své třídě. Díky tomu je možné stabilně skenovat i špatně čitelné kódy včetně kódů vyznačených na nerovném obrobku.

Možnost uložení podmínek čtení pro produkty různých typů

Funkce skupiny parametrů umožňuje uložit více různých nastavení čtení. Zajišťuje bezkontaktní a bezproblémové čtení kódů, takže čtečka může skenovat automaticky s optimálním nastavením, aniž by bylo nutno při změně typu produktu provádět ruční změny v konfiguraci.

Pokročilé algoritmy detekce kontrastu

Obvykle platí, že práh mezi černou a bílou je nastaven pro celý kód stejně, což ztěžuje detekci nerovně vytištěných kódů. Tento problém jsme vyřešili tím, že jsme vyvinuli nový algoritmus lokální detekce kontrastů, který umožňuje nastavit práh pro jednotlivé části kódu. Algoritmus zajišťuje přesné rozlišování černé a bílé i v případě kódů DPM, u kterých často dochází k problémům s nerovnoměrnou hustotou tisku.

Náš algoritmus lokálního rozlišování černé a bílé rozdělí kód na menší části, ve kterých pak provádí binární zpracování s použitím nastavených prahových hodnot. Umožní tak přesné rozlišení černé a bílé, aniž by došlo k ovlivnění nerovnoměrnou hustotou tisku.

* Předchozí ilustrace je pouze informativní a neznamená nutně, že kód musí být vždy rozdělen na 16 částí.

Další informace