Poslední vyhledávání
  Řada ( výsledků)
   Modely ( výsledků)
    Klíčová slova
     1. Domů
     2. Řešení
     3. Případové studie

     Případové studie

     Jedná se o mezinárodní společnost, která chce i nadále provádět kontrolu svých produktů sama. Nyní může plně automatizovat svoje výrobní linky a zároveň minimalizovat riziko lidských chyb.

     Společnost Nutrition & Santé je přední evropský výrobce organických a zdravých potravin. Sušenky sjíždějí z výrobních linek ve sloupcích po 4 až 5 kusech a poté jsou ve vysoké rychlosti baleny a vkládány do lepenkových obalů.

     Timex je přední americký výrobce hodinek, který působí ve více než 80 zemích. Její francouzská pobočka, společnost Fralsen, vyrábí hodinová ústrojí a dříve k tomu využívala kontaktní senzory a běžné komparátory; pak se ale začala poohlížet po způsobech, jak zlepšit proces kontroly.

     Díky využití senzoru KEYENCE LJ-G mohl výrobce automobilové výbavy automatizovat kontrolu štěrbin pro aktivaci airbagů v palubních deskách automobilů. Výsledkem je stabilní měření a rychlá návratnost investice.

     Problém: automatický podavač v některých případech naloží paletu na dopravník nesprávně. Ten pak může narazit do výrobní linky a způsobit prostoj nebo poškození stroje a případně i ohrozit operátory.

     Problém: pracovníci mění úkony, aby neztráceli pozornost, nicméně v některých sestavách i tak chybí součástky. Výsledkem může být několik scénářů. První spočívá v tom, že sestava poškodí části automatického systému.

     Problém: měření bylo prováděno ručními nebo kontaktními měrkami nebo jinými méně přesnými nepřímými postupy. Protože neexistoval standardní postup, nebylo měření prováděné pracovníky v závodu spolehlivé.

     Problém: Není-li při sestavení správně usazena membrána, nebude spoj mezi oběma polovinami dobře těsnit a výsledný produkt bude vadný. Část o menším průměru se usazuje do větší části a těsnicí kroužek zajišťuje pružný spoj mezi nimi. Během sesazování může někdy dojít ke „skřípnutí“ membrány, ve které se pak vytvoří trhliny, takže se nepodaří dosáhnout potřebného utěsnění.

     Zpět nahoru

     KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA Sídlo společnosti:
     Bedrijvenlaan 5, 2800 Mechelen, Belgie
     Tel (Česká republika): +420 220 184 700
     Tel (Slovensko): +421 (0) 2 5939 6461
     E-mail: info@keyence.eu
     Nabídka zaměstnání: Kariérní portál KEYENCE